Od wielu lat rośnie coraz bardziej zainteresowanie stworzeniem swojego biznesu. Szczególnie modne słowo „start-up” stało się w środowisku pokolenia zwanego milenijnym.

W ramach Think Tanka Start W Przyszłość prowadzę badania wśród reprezentantow tego pokolenia. Rezultaty tego badania zostaną przedstawione podczas jednej z nadchodzących konferencji naukowych. Podzielę sie także z Wami wynikami prowadzonych badań.

Jednym z typowych dla tego pokolenia dążeń jest stworzenie własnej firmy. Stworzenie własnego start-upa. Wyzwanie niesamowite i niesamowicie angażujące, czas, zasoby, umysł oraz otoczenie najbliższych osób.

Start-upy są motorem gospodarki naszego zachodniego sąsiada – Niemiec, o czym pisałam na moim blogu na InnPoland oraz na jednym z moich wcześniejszych wpisów na tym blogu – O startupach i budowaniu zespołu.

Sama śledzę trendy w odniesieniu do startupów w ramach HR Tech, tematyki bliskiej mojej ekspertyzie oraz zainteresowaniom, duszy i sercu HRowca. Upatruję w tym obszarze wielu możliwości dla mojej profesji oraz osób zajmujących się zawodowo pracą na rzecz budowania nowoczesnego HRu.

Ukorowaniem mojej dotychczasowej pracy na rzecz budowania zaangażowanych zespołów, organizacji świadomych swoich silnych stron oraz obszarów wymagających rozwoju jest zaproszenie w roli mentorki do Dragons’Den. Wspieram ten projekt w ramach programu mentoringu kariery StartUpYourFuture, na podstawie której fragmentów oraz założeń powstała książka Alchemia Kariery Kobiety oraz inicjatywy Dragon’Den Let’s Start Up with StartUpWoman.

Dragons’ Den to niepowtarzalne wydarzenie organizowane po raz trzeci przez SKN Biznesu w ramach idei Let’s Start Up!

Idea jest prosta – konfrontacja utalentowanych, obiecujących przedsiębiorców z najlepszymi polskimi inwestorami – Smokami. Po prezentacji produktu mogą oni podjąć decyzję o wsparciu finansowym startupu w zamian za część udziałów.

Obecnie trwa rekrutacja do tego projektu i osobiście zachęcam wszystkich podążających za spełnianiem się marzeń do aplikowania. Może spotkamy się w będziemy mięli możliwość wspólnie realizować marzenia!