Jako pasjonatka wszystkiego tego, co kryje się pod określeniem HR tech, nie mogę się nadziwić temu wszystkiemu, co oferują dziś firmy w obszarze wspierania procesów zarządzania kapitałem ludzkim: od rekrutacji poprzez badania satysfakcji pracownika, sztuczną inteligencję aż do predykcji zdarzeń.

Jest w czym wybierać. Paleta produktów i narzędzi HRowych jest imponująca. Inwestycje w HRowe start-upy w roku 2015, który był boomem w tym obszarze, przyniósł 383 transakcji na łączną kwotę 2,5 miliarda USD. Szkoda tylko, że do Polski docierają z dużym opóźnieniem.

Z pewnym opóźnieniem, około dekady w stosunku do miejsca jej pochodzenia – USA i twórcy Dave Ulrich dotarła idea HR biznes partneringu.

HR biznes partner to partner obok HRu, i biznes w HRe. Click To Tweet

Od ponad 5 lat zauważam rosnącą liczbę studiów podyplomowych, szkoleń, certyfikacji związanych z HR Biznes partneringiem. Związane jest ze zmieniającym się modelem funkcjonowania HR w korporacjach.

W grudniu pojawiła się bardzo ważna pozycja dla każdego HRowca i związana jest z rolą HR Buziness Partnera, autorstwa Grzegorza FilipowiczaHR Business Partner, wydana nakładem Wolters Kluwer.

Książka jest swego rodzaju biblią i manualem dla osób zajmujących stanowisko HR Biznes Partnera. Jak także dla właścicieli firm zainteresowanych tworzeniem organizacji przyszłości. Lektura książki może przyczynić się do podjęcia kluczowych decyzji dotyczących zmiany funkcjonowania całego obszaru HR w organizacji.

Znajdziecie w niej opisane przeze mnie studium przypadku wynikające z doświadczenia bycia HR Biznes Partnerką w Polsce, jak i zagranicą oraz wdrażania funkcji HR Biznes partnera oraz zarządzania zmianą.

Serdecznie polecam!