Latawce czerwone z napisemMój blog – co do zasady – dedykuję obserwacjom zawodowym i dzieleniem się wiedzą z zakresu mojej pasji zawodowej. Czasami dzielę się doświadczeniem, czasami komentuję obserwacje, a czasami prezentuję wyniki badań, które uważam za znaczące dla branży. Mój blog z reguły to tematy merytoryczne. Dzisiaj wyłamuję się troszkę z tej konwencji i postanawiam zrobić wpis bardziej osobisty, choć nadal osadzony w tematyce mojej pasji zawodowej. Osobisty, gdyż prezentuje on mnie być może z zupełnie innej strony niż dotychczas. Jest to zapewne efekt ciągłego dojrzewania i przeżywania coraz to innych, nowych doświadczeń, czyli normalny proces nabywania życiowej mądrości, uczenia się i oduczania, nauczania.

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się, w jaki sposób przekazać przynajmniej część wiedzy, doświadczenia a przede wszystkim pasji życia i pracy większej grupie osób. Od dawna wspieram w rozwoju osobistym i doskonaleniu zawodowym osoby, z jakimi spotykam się na naszej drodze zawodowej. Mam mnóstwo pozytywnych, ciekawych oraz przyjemnych doświadczeń i przykładów, w jaki sposób udało mi się wesprzeć osoby na ich drodze doskonalenia. Zdarzyły się także mniej przyjemne przypadki i okoliczności, z których potrafiłam wyciągnąć wnioski i stać się jeszcze bardziej świadomą natury ludzkiej, jej kruchości, jak i siły, czy nawet bezwzględności. Każde z tych doświadczeń wzbogaciło mnie jako człowieka, kobietę, fachowca, szefa, menadżerkę i liderkę.

Życie jest ciągłą podróżą i ważne, aby mieć tego świadomość oraz wiedzę, jak i instrumenty oraz narzędzia pozwalające nam odpowiednio przygotować się do danej podróży. Podróż, zwana karierą zawodową lub życiem zawodowym jest jedną z najdłuższych, czasami jedną z najbardziej odciskających piętno na pozostałych sferach życia. Dla wielu, jeśli nie dla większości z nas, jest to podróż determinująca jakość życia w pozostałych sferach, a więc wpływająca bezpośrednio na wszystkie inne podróże. Tylko nieliczne osoby mogą sobie pozwolić na traktowanie życia zawodowego jako hobbystyczne pracowanie. Większość z nas, chce, czy nie chce, musi weryfikować swoją sytuację zawodową i podążać za zmieniającym się rynkiem pracy, czasami nawet wytyczając jego kierunki. W języku startupowców czy biznesu zwie się to „pivotowaniem”. Zaczęłam wykorzystywać metodę design thinking, która pozwala na innowacyjne tworzenie nowych rozwiązań, do zarządzania takim produktem i usługą, jak kariera. I tak powstała przez jakiś czas StartUpWoman, której dedykuję dzisiejszy wpis. StartUpWoman to moment dedykowany tylko mnie czy Tobie i moim czy Twoim potrzebom, czyli danej osobie, ktora zdecyduje się dołączyć do naszej społeczności. Ja/Ty i Business Model You. Podczas StartUpWoman Days wizja przyszłości jest udoskonalana metodą design thinkingStartUpWoman to zachęta do przejęcia kontroli i zyskania autonomii w podejmowaniu decyzji metodą uznaną w biznesie do tworzenia produktów i usług.

StartUpWoman to pięć latawców.startup5
  • Twoja Motywacja, by Ruszyć z Miejsca
  • Business Model You, Narzędzia Zarządzania Biznesem i Karierą
  • Twoja Marka Osobista
  • Twój Osobisty Kobiecy Styl Przywódczy
  • Zarządzanie Energią (mindfulness)

Latawiec jest z innych powodów dla mnie osobiście symbolem wzlotu, jak i upadku. W drugiej mojej pasji – doskonalę cały czas techniki wznoszenia się nad taflą morza czy oceanu, lądując często z wielkim „bum” w otchłani fal i głębin, czasami mielizn. Towarzyszy temu z reguły wysoki poziom adrenaliny. Jak i w podróży zwanej praca, zawód, biznes. Stąd też gdzieś na pograniczu tafli wody i wiartu we włosach, narodziła się nasza inicjatywa, zwana krokiem w przyszłość – StartUpYourFuture. Pierwszym filarem tej inicjatywy jest StartUpWoman Days.

Projektem StartUpWoman pragnię połączyć osoby podobne do siebie – w podróży zwanej pracą, biznesem i stworzyć dla nas dogodną PLATFORMĘ dla wzajemnego wsparcia w procesie zmiany, procesie pivotowania. Wiem, że zmiana jest trudna, ale nieodzowna, a narzędzia, które oferuję w pracy nad zmianą są idealne do sprawdzenia pomysłu i pozwalają cały czas weryfikować jego założenia. Chcę, by w procesie tej zmiany osoba czuła się możliwie BEZPIECZNA i miała dostęp do swojej ENERGII. Sposób pracy nazwałam treningiem mentalnym. Trening mentalny, który proponuję, służy zindywidualizowanym potrzebom uczestniczek StartUpWoman Days i budowaniu dostępu do potrzebnych ZASOBÓW w realizacji celu. Dostarczamy w tym celu, przez cały czas trwania Programu, wskazówek na podstawie naszego DOŚWIADCZENIA zawodowego oraz życiowego, bo chcemy, aby osoba była silna.

Moim celem jest ZAINSPIROWAĆ osoby do pracy nad swoimi pomysłami na życie i siebie, ponieważ moim marzeniem jest motywować i czerpać MOTYWACJĘ.

Chcemy pracować wspólnie i promować wzajemnie swoje pomysły w odpowiedzi na typowe polskie ograniczenia związane z zaufaniem, bo marzy nam się, aby to ZAUFANIE budować! Dlatego właśnie robimy pierwszy krok w przyszłość (StartUpYourFuture) i zinaugurowałyśmy w maju – miesiącu start-up days w Dolinie Krzemowej naszą inicjatywę StartUpWoman. Na miejsce inauguracji wybrałyśmy symboliczne miejsce – salę notowań Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Miejsce, które jest polską siedzibą biznesu. I tak jak rozwijała się giełda na przestrzeni ostatnich lat w naszym regionie, tak i my pragniemy rozwijać inicjatywę StartUpWoman.

Wszystkim, którzy dobrnęli do końca wpisu – serdecznie dziękuję. Jeśli uważasz, że nasza inicjatywa Ci się podoba – zapraszam do jej zalajkowania.